Niewielki salon w wielkim stylu, czyli jak gustownie urządzić małe wnętrza?

Salon jest wizytówką mieszkania, niestety budownictwo wielorodzinne od kilkudziesięciu lat nie przewiduje zbyt wiele miejsca na to pomieszczenie.

Przeważnie 20 m^2 to szczyt marzeń. Jak zatem urządzić taki pokój, by był efektowny i funkcjonalny zarazem?

Aranżacja salonu – małe nie znaczy gorsze

Meble do małego salonu kojarzyły się jeszcze jakiś czas temu z karykaturalnymi miniaturami normalnego wyposażenia. Na szczęście producenci coraz częściej starają się nadążać za realnymi potrzebami klientów, dlatego obecnie w kolekcjach wielu marek meblowych i sieciówek z wyposażeniem znajdziemy piękne, bardzo proste kanapy, sofy, narożniki, komody, regały oraz szafki RTV, które będą idealnie pasować do niewielkiej powierzchni.

Pamiętamy jednak, że na małym metrażu obowiązuje zasada minimalizmu. Jeśli nie mamy doświadczenia w tworzeniu aranżacji, postawmy na bardzo proste, klasyczne wręcz wnętrze, które szybko odmienią dekoracje. Sofa narożna w odcieniu szarości na tle białych ścian i stolarka meblowa w kolorze jasnego drewna to najlepszy wybór.

Dobrym pomysłem jest też poszukiwanie sprytnych rozwiązań takich jak rozkładane stoliki, biurka chowane w zabudowie meblowej lub duża pufa z wielką tacą zamiast tradycyjnego stolika kawowego.

Więcej artykułów o aranżacji i wystroju wnętrz znajdziesz w serwisie: https://www.domonline.pl/.

Niepowtarzalny klimat, który budują dodatki w małym salonie

W sztuce wnętrzarskiej akcesoria odgrywają niezwykle ważną funkcję, szczególnie gdy do czynienia mamy z małym metrażem. Dosyć neutralne, na pierwszy rzut okna nijakie wnętrze całkowicie mogą odmienić dekoracje, a ich zmiana nie kosztuje wiele.

Prywatne zdjęcia wydrukowane w dużym formacie i oprawione w ramę nadadzą salonowi bardzo indywidualnego charakteru. Barwne tekstylia w postaci zasłon poduszek oraz dywaników ożywią aranżację. Przytulności natomiast dodadzą wazony z kwiatami, świece i drobne, ale jednocześnie efektowne bibeloty przywiezione z dalekich podróży.

Jeśli znudzi nam się taki wystrój, wystarczy zmienić poszewki, a zamiast zdjęć na ścianach powiesić ciekawe grafiki. W ten sposób niewielkim kosztem mały salon będzie ewoluował wraz z nowymi trendami i naszym gustem.