Jak odpowiednio prać ręczniki

Nie ma lepszego uczucia niż osuszenie miękkim, czystym ręcznikiem. Z czasem jednak, nawet niektóre z najbardziej powszechnych praktyk mogą doprowadzić do uszkodzenia ręczników. Wskazówki dotyczące pielęgnacji ręczników pomogą Ci utrzymać ich wygląd jak nowych i zapewnią komfort oraz absorpcję wody podczas każdego użycia.

Pralka musi pracować w 80% do 90% swojej wydajności.

Maksymalna temperatura, w której należy obchodzić się z ręcznikiem wynosi od 60º do 70ºC.

Maksymalny czas prania powinien wynosić 1 godzinę, więcej czasu zmniejsza żywotność ręcznika.

Odnów wystrój w łazience

Najdłuższy czas suszenia wynosi 45 minut.

Należy zwrócić uwagę na prawidłowe umieszczenie ręcznika wewnątrz wirówki. Suszącą tombolę należy obracać na

Należy przestrzegać formuł ustalonych przez dostawcę produktów chemicznych, nie wprowadzać nadmiaru detergentu lub chloru. Nie zmieniać zawartości chloru, dodawanie go powoduje problemy z żółknięciem, a gdy się zmniejsza, ręcznik nie jest dobrze wyprany, ponieważ chlor nie spełnia swojej funkcji wybielacza i dezynfektanta.

Bardzo ważne jest, aby zmiękczacz, którego używasz był odpowiedni dla danego typu wody, ponieważ w przeciwnym razie może on powodować żółte plamy. Zmiękczacz, który może dobrze działać w jednym mieście, może nie działać w innym, po prostu z powodu różnicy w wodzie.

Jeżeli występują problemy z chropowatością, zaleca się wykonanie próbnego prania tego ręcznika wodą, bez dodawania jakiegokolwiek detergentu. Jeżeli się pieni, to jest to spowodowane pozostałościami produktów, które pozostają w ręczniku. Dlatego zaleca się uważać, aby podczas cyklu prania (3 płukania po 2 minuty) doszło do prawidłowego wypłukania.

One thought on “Jak odpowiednio prać ręczniki

Dodaj komentarz