Co zrobić z nieużywanymi meblami?

Kiedy przeprowadzamy się do domu, stare meble z poprzedniego domu nie zawsze pasują idealnie do nowego domu. Czy to dlatego, że stały się przestarzałe, szukamy innego rodzaju dekoracji i stylu, czy po prostu z powodu braku miejsca, czasami musimy pozbyć się mebli. W tym momencie zawsze zastanawiamy się, jak moglibyśmy je wykorzystać w jak najlepszy sposób. Istnieją różne opcje, do których możemy się uciec.

Sprzedaj meble

Jeśli nie chcesz zachować swoich starych mebli, bo wiesz na pewno, że nie będziesz ich używać w nowym domu, daj im drugie życie i spróbuj je sprzedać. Jeśli są w dobrym stanie, ktoś nadal będzie mógł z nich korzystać. Stare meble, które mają dużą wartość mogą być sprzedawane w antykwariatach. Można również skontaktować się z używanym sklepem meblowym w pobliżu domu lub miejscowości i poprosić ich, aby przyszli, ocenili i odebrali meble.

 

Zanieś meble do centrum recyklingu

Nie wolno wynosić mebli na ulicę, aby zostały zabrane przez śmieciarkę. Ciężarówka, która zazwyczaj odbiera te odpady, nie usuwa dużych przedmiotów, a meble nie mogą być pozostawione na ulicy. Aby je usunąć, należy powiadomić o tym z wyprzedzeniem, w przeciwnym razie można zostać ukaranym mandatem za pozostawienie ich na ulicy. Można jednak samemu zanieść je do lokalnego punktu zbiórki lub zadzwonić do urzędu gminy, aby ustalić termin zbiórki mebli, których chcesz się pozbyć. Następnie, zgodnie z podanymi instrukcjami, należy wynieść je na ulicę i przekazać wykwalifikowanym pracownikom do właściwego recyklingu.

Oddaj meble

Jeśli nie chcesz się martwić o sprzedaż mebli, ale nadal są one w wystarczająco dobrym stanie, aby można było z nich korzystać, nie wyrzucaj ich, oddaj je komuś, kto ich potrzebuje. Możesz je ofiarować je komuś z rodziny, przyjacielowi lub znajomemu. Masz również możliwość przekazania ich organizacji pozarządowej, która zadba o to, aby meble trafiły do nowego domu, który naprawdę ich potrzebuje. Organizacje te zazwyczaj przyjeżdżają i odbierają meble z Twojego domu, więc nie musisz się o nic martwić.