Jak wybrać pokrowce na krzesła i sofę

Dekorowanie salonu za pomocą pokrowców na sofy może być skomplikowanym zadaniem. Jak dobrać odpowiednie pokrowce na sofy? Jak dobrać pokrowiec na sofy do swoich foteli i krzeseł? Jak sprawić, by pokrowce na sofy wyglądały jak tapicerka, a nie jak tanie i tandetne imitacje? Zadaj sobie te pytania: nakrycie sofy czy kołdra uniwersalna? Poszukaj sklepu lub producenta, który specjalizuje się w pokrowcach na sofy. Porównaj różne dostępne style i szukaj, aż znajdziesz ten, który ci się podoba. Wyobraź sobie go na swojej sofie, jak by wyglądał i czy pasowałby do Twoich krzeseł lub foteli.

Wybierz tkaninę.

Upewnij się, że wybrany przez Ciebie model sofy jest wykonany z materiału, który pasuje do Twojego wnętrza. Jeśli masz zwierzęta domowe lub małe dzieci, wybierz solidną, łatwą do czyszczenia tkaninę. Jeśli zamierzasz regularnie korzystać z pokrycia kanapy, wybieraj tkaniny bawełniane i/lub poliestrowe, unikając takich tkanin jak aksamit, jedwab lub innych, które łatwo się niszczą.

Dokonaj pomiarów swojej sofy.

Większość sof występuje w dwóch rodzajach: z poduszkami lub bez. Upewnij się, że wybierasz odpowiedni typ pokrycia, który pasuje do kształtu sofy. Pokrowce na sofę są dostępne w określonych rozmiarach, więc upewnij się, że szerokość i wysokość są idealne, w przeciwnym razie nie będą pasować do sofy lub będą zbyt luźne i będą wyglądać okropnie.

Znajdź pasujący zestaw.

Aby zapewnić elegancką dekorację całego salonu należy unikać łączenia kilku rodzajów pokrowców na sofy. Zobacz, które meble potrzebują pokrowca i kup zestaw nakryć na sofy, fotele i krzesła. Ozdobne poduszki, wykonane z tej samej tkaniny co poszycie sofy nadają wygląd profesjonalnie tapicerowanych mebli. Kontrast kolorów lub wzoru nadaje ton inaczej i z wielkim stylem.