Pomysły na dekoracje w białym kolorze

Czasami uważany za zimny lub smutny, biały jest jednak kolorem ponadczasowym, który nigdy nie wychodzi z mody i jest idealny aby nadać pomieszczeniom więcej światła i przestronności. Wyjaśniamy Ci krok po kroku jak stylowo dekorować na biało.

Aby uniknąć uczucia, że po powrocie do domu trafia się do mieszkania białego jak szpitala, należy unikać aseptycznego efektu, jaki może sugerować kolor biały. Celem jest nadanie dekoracji wyrafinowanego charakteru przy użyciu różnych materiałów i tekstur mebli i tkanin. W salonie można postawić kredens lakierowany na biało i ozdobić go dekoracyjnymi dodatkami, na przykład z bielonego drewna, które będą kontrastować z błyszczącym wyglądem mebli.

Aranżacja kącika czytelniczego dla dziecka

Wybierz kilka odcieni bieli – istnieje mnóstwo odcieni bieli. W sypialni jeśli ściany są czysto białe, wybierz kołdrę w innym odcieniu bieli. Działa to również w salonie. Do zimnej, białej ściany dobierz np. białą, lnianą sofę. Możesz również bawić się kontrastem między matową bielą a satynową bielą, aby przyciągnąć uwagę.

Unikaj zbyt wyrafinowanego efektu, który może być nudny lub smutny. Wybierz motywy monochromatyczne, ale uważaj i unikaj jaskrawych kolorów. Lepiej zdecydować się na szary, beżowy lub czarny.